Özden'ce Paylaşımlar
Blog
Ana Sayfa / Sosyal Medya / Sosyal Medyadaki Gülme Tarzlarına Göre Yapılan Karakter Analizi
özdence takvim 13 Mart 2016 Pazar özdence izlenme 727 özdence yorum 0
Sosyal Medyadaki Gülme Tarzlarına Göre Yapılan Karakter Analizi
‘Sosyal medya gülüşü’ diye bir kavram var. Kökeni taa 2000’li yılların başlarına dayanan (o yıllarda IRC ve ICQ kullananlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar) random (rastgele) ya da daha farklı şekillerde yapılan gülüş şekilleri, fark etmesek de karşımızdaki kişiye karakterimizden bazı parçalar veriyor. Şimdi bu gülme şekillerine bir bakalım:

  • :)Basit adamdır bu şekilde gülenler. Basit derken vasıfsız manasında değil elbette. Gösterişi sevmezler, fevri hareketlerde bulunmazlar fakat sırf muhabbete hoş bir hava katma amacıyla karşısındakinin ‘ne kazma adammış’ şeklinde düşünmesini engellemek için cümlenin sonuna mutlaka :) şeklinde bir gülücük eklerler.

  • :DBu gülüş, normal gülmeyle kahkaha atma arasında gidip gelen insanların kullandığı bir tarzdır. Genelde hemen herkes kullanır fakat neşeli insanlar daha sık aralıklarla kullanırlar.

  • asfadghdhgGenelde sol elini kullanarak gülen bu kitlenin arasında sanırım ben de varım. O yüzden en akıllı, en başarılı kişiler bu şekilde gülerler, deeermişim. Elbette üşengecin tillahı olan bu tipler, ‘Anneeeaa, bi bardak su versene’ deyip hasta annesini yatağından kaldırtacak kadar kazma olabiliyorlar. (küçükken öyleydim de sonradan düzeldim)

  • zaaaaaBu gülüş tarzına sahip olanların hayatı komple geyik muhabbetiyle geçer. Espri yaptıklarında komik olmasa bile hayvanlar gibi kahkaha atıp karşısındaki kişinin sinirlerini zıplatabilirler.

  • qweqweqweYıllarını Counter Strike, Half Life gibi oyunlarla geçirmiş, sol eliyle klavyedeki 3-4 tuşun yerini (tabii ki WASD’den bahsediyorum) 92 yaşına gelse unutmayacak olan bu kişiler, sanırım 20 ila 35 yaş arasında olabilirler.

kaynak
PAYLAŞ
Anahtar Kelimeler: sosyal medya, gülme tarzı, karakter, ikonlar
REKLAM ALANI 630X50
YORUMLAR(0)
Henüz Yorum Yapılmamış...
Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Yorumunuz

Ad Soyad
Yorumu Gönder
Blog
© 2016 Copyright Tüm Hakları Saklıdır. Özdence